Założenie firmy

Wiele osób myśli o założeniu firmy. Pewnie każdy z nas kiedyś o tym myślał. Jeśli nie przez dłuższy okres, to na pewno taka myśl pojawiła nam się w głowie, chociaż na chwilę. Bo kto nie chciałby być na swoim i rządzić się według swoich zasad? Może nam w tym pomóc MH – biuro rachunkowe.

Przecież nie ma nic lepszego od bycia królem we własnym skarbcu, który ma się coraz to bardziej powiększać, coraz to bardziej świecić. Aż przyjdzie moment na nowy skarbiec. Na nowy dom. Pałace. Podróże dookoła świata. Fantazje o prowadzeniu własnej firmy to często właśnie myśli o bogactwie, które taka możliwość nam daje. Przecież na swoim zarobię dużo więcej, niż u kogoś na umowie. Wszystko to nie jest takie różowe, jak nam się wydaje w samych myślach. Już samo założenie firmy i przejście przez wszystkie stosy papierków może nam naderwać psychikę. A jeśli przyjdzie do podstawowych zadań, jakie każdy musi spełniać… To można wyskoczyć z okna. Sporo osób chce i nawet ma do tego sposobność. Problemem często bywa jednak nie samo utrzymanie firmy oraz znalezienie zleceń, a samo prowadzenie dokumentacji. Wiele osób może dostać kilku siwych włosów przy samej księdze przychodów i rozchodów. A gdzie reszta? Jakieś VAT, podatki, pity i inne tego typu podobne rzeczy, które spędzają nam sen z powiek. Przecież trzeba się rozliczać, prowadzić całą dokumentację.

No i przydałoby się jeszcze znać prawo. To może całkiem pogubić i zniechęcić niejednego wykwalifikowanego majstra do ucieczki. Bo nie ma do tego głowy. On jest fizyczny, a nie umysłowy. Tutaj często wystarczy otworzyć oczy i wyrzucić je kilka metrów od naszego nosa, aby znaleźć kogoś, kto nam pomoże. Nie mówię tutaj o otworzeniu działu księgowego dla naszej firmy, która jest przecież mała, jednoosobowa. To bez sensu. Nie potrzeba nam tego i szkoda pieniędzy na panią, która będzie siedzieć i nic nie robić. Wystarczy, że zgłosimy się do biura obsługi księgowości, aby znaleźć ludzi, którzy nam pomogą. Za niską opłatę poprowadzą nas przez drogę VAT’ów, PIT’ów. A my będziemy mogli skupić się na swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *