Lampy tarasowe wiszące – modny dodatek

Lampy tarasowe wiszące to jeden z najbardziej popularnych sposobów na oświetlenie ogrodu można wybrać także inne lampy zewnętrzne lub girlandy, które dają bardzo dużo możliwości. Ustawiając lampy w ogrodzie, można nadać przestrzeni wyjątkowy charakter, a także zwiększyć jej funkcjonalność po zmierzchu. Oświetlenie ogrodowe przydaje się także w jesienne i wiosenne wieczory, kiedy zmierzch zapada stosunkowo szybko. Jednocześnie oświetlony taras lub weranda to idealna wizytówka całej posesji, która podnosi jej efektowny wygląd. Najczęściej wybieranym typem oświetlenia ogrodu są lampy wiszące zewnętrzne na taras. Wykazują one doskonałą odporność na działanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza takich jak wilgoć, deszcz, śnieg, intensywne promieniowanie słoneczne, niskie i wysokie temperatury powietrza. Dodatkowo lampy wiszące mogą pełnić także funkcję ozdobną. Zależy to od ich wyglądu, a także materiał, z którego zostały wykonane.

Propozycje lamp do oświetlenia tarasu

Wiszące lampy ogrodowe na taras to jeden z najczęściej wybieranych elementów oświetleniowych na zewnątrz. Dają one ogromne możliwości i pozwalają dobrać poziom oświetlenia do wielkości tarasu oraz indywidualnych potrzeb. Właściwie dobrane lampy to także duża funkcjonalność, odpowiednio oświetlenie wieczorem, lecz także urokliwy wygląd tarasu. Światło w bardzo dużym stopniu wpływa na to, jak odbieramy daną przestrzeń. Odpowiednie dobrane lampy pomogą podkreślić najbardziej efektowne elementy architektoniczne, a także maskować ewentualne niedoskonałości. Często wybierane są także kinkiety zewnętrzne, które montuje się na ścianach tarasu. Gwarantują dobre oświetlenie oraz doskonałą widoczność z wysoka. Kinkiety wybierane są jako dodatkowe oświetlenie wraz z lampami i wiszącymi. Jednak to wiszące lampy ogrodowe okazują się dużo bardziej atrakcyjne wizualnie oraz funkcjonalny. Doskonale sprawdzają się w przypadku zadaszonego tarasu. Lampy wiszące mogą oświetlić również werandę, dodają przestrzeni atrakcyjnego i klimatycznego wyglądu, zwłaszcza po zmroku. Lampy wiszące można montować pojedynczo, lecz także dostępne są wiszące łańcuchy, które opierają się nawet silnym wiatrom. Wiszące lampy mogą przybierać różne kształty, od kuli, poprzez tradycyjny wygląd lampy zewnętrznej. Dostępnych jest także wiele nowoczesnych opraw lamp ogrodowych, które idealnie komponują się z budynkami w stylu nowoczesnym.

Oszczędne oświetlenie tarasu

Poza wyglądem i funkcjonalnością lampy zewnętrzne mogą być również energooszczędne. Wystarczy, że będą zawierały diody LED-owe. Zużywają one niewielką ilość energii, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych żarówek. To z kolei może przełożyć się na dużo niższe rachunki za energię elektryczną. Ledy to również doskonała sprawność świetlna oraz możliwość uzyskania różnorodnej barwy światła. Oznacza to, że będziemy mogli się cieszyć zarówno ciepłym, jak i również zimnym światłem, w zależności od indywidualnych predyspozycji. LED świecą także dziesiątki tysięcy godzin, działając dużo dłużej niż żarówki tradycyjne oraz świetlówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *