Co zwiedzać na Zanzibarze

Planujesz wakacje? Jeśli tak, to na pewno szukasz jakiegoś ciekawego miejsca, gdzie możesz nie tylko wypocząć, ale także przeżyć przygodę. Jednak wybierając się w podróż po naszym pięknym kraju, bardzo często mamy obawy, które związane są z pogodą. Z racji, że lubi ona zaskakiwać, trzeba być wyposażonym zwykle w płaszcze przeciwdeszczowe i ciepłe ubrania. Musimy także mieć na uwadze, że pogoda np. nad morzem uniemożliwi na m kąpiel.

Jak więc nie dać się zaskoczyć pogodzie? Najlepszym rozwiązaniem są tropiki. Zwykle w określonym czasie panuje tam jednakowa pogoda, jest taka sama temperatura, a kąpiel jest wręcz wskazana, ze względu na upał. Warto więc wybrać się do biura podróży i zarezerwować wczasy na Zanzibarze. Dlaczego akurat Zanzibar? Przede wszystkim jest to doskonałe miejsce na odstresowanie się, poznanie innego kraju, jego kultury, wierzeń. Bardzo ciekawe jest także zwiedzanie świątyń i ruin miasta.

Zaplanuj pobyt

Ważną kwestią wyjazdu takiego typu jest dobre rozplanowanie wyjazdu. Po co? Przede wszystkim po to, aby wiedzieć, co można zwiedzać, gdzie zajrzeć i czego spróbować. Najlepiej jest zrobić listę i korzystać z niej podczas podróży. Dzięki temu po powrocie do domu nie będziemy czuli niedosytu. Z Racji , że Zanzibar jest wyspą, dookoła mamy Ocean Indyjski. Mamy więc doskonałą okazję do nurkowania i podziwiania raf kolorowych, podwodnego życia i zabaw z delfinami. Koniecznie trzeba zobaczyć Stone Town, czyli zabytkowe kamienne miasto. Doznamy tam uczucia zatrzymania czasu.
Miejscem godnym odwiedzenia jest Park Narodowy Chwaka. Jest on jedynym rezerwatem przyrody, jaki znajdziemy na Zanzibarze. Ma on ok. 50 km2 powierzchni. Znajdziemy tam lasy namorzynowe, baobaby, fikusy, a także leopardy i małpy, 40 gatunków ptaków i aż 50 gatunków motyli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *