Każda działalność gospodarcza …

Każda działalność gospodarcza przynosi ze sobą setki worków, które wypełniona są rachunkami, podatkami i różnymi rodzajami opłatami.

Nie da się uwolnić. Wszystko, co firmowe, jest sztabą złota. Warto również odwiedzić MH – biuro księgowe. Ciężkie życie ma każdy, kto nie jest księgowym lub nie ma kogoś takiego w domu. Bo wszystkiego będzie musiał się nauczyć. I nie będzie miał na to kilku lat. Tego typu rzeczy powinno się już wiedzieć w momencie, kiedy zakładamy naszą firmę, aby potem nie było problemów. No ale czasem się nie da. Nie ma czasu. Bo kto go dzisiaj w sumie ma? Każdy jest przecież zajęty pracą. I tak zakładając firmę nie będziemy myśleć o tym, co wpisać i kiedy przelać do urzędu, a skąd wziąć jak najwięcej klientów. I ciężko jest to wszystko pogodzić. Skupiając się na kilku rzeczach jednocześnie nigdy nie osiągniemy pełnego sukcesu. Trochę damy od siebie tu, trochę tam. Aż padniemy. W tej sytuacji nasza mapa powinna zaprowadzić nas do najbliżej księgowej, jaką znajdziemy. Nie ma tutaj co dyskutować o cenie, jaką przyjdzie nam za jej usługi zapłacić.

To ważne mieć przy sobie osobę, która oddycha cyframi i punktami w prawie. Dzięki takiej osoby spada z nas połowa naszych obowiązków. Wystarczy wyobrazić sobie, że nie będziemy widzieć żadnych cyfr na naszym stoliku. Wszystko ląduje w dziale księgowości. My dostajemy tylko podsumowanie. Coś pięknego. Nam pozostaje tylko dobrze zarządzać naszą firmą i dbać o nowych klientów oraz o same zadania, które mają do wykonania nasi pracownicy. Każdy powinien skupiać się na rzeczy, którą potrafi najlepiej. Jeden rządzi, drugi liczy, trzeci tańczy. Każdy jest od czegoś innego i nie warto się do czegoś zmuszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *