Rodzaje blatów łazienkowych

Odpowiedni dobór mebli i akcesoriów łazienkowych sprawia, że łazienka staje się pomieszczeniem komfortowym, funkcjonalnym i atrakcyjnym pod względem estetycznym. Jedną z kluczowych decyzji podczas aranżacji łazienki jest zakup odpowiedniego blatu. By móc cieszyć się szerokim wyborem tego ważnego elementu wyposażenia łazienki, skorzystajmy ze sklepu internetowego mateomarket.pl. Tutaj oferta blatów łazienkowych jest bardzo duża. Na jakie blaty warto zwrócić szczególną uwagę?

Laminowane blaty łazienkowe

Dostępne są w niezliczonych kolorach i wzorach. Laminowane blaty łazienkowe są przyjazne dla portfela i doskonale nadają się do rodzinnej łazienki. Ich największe zalety to: niskie koszty utrzymania i łatwość czyszczenia, doskonała odporność na plamy oraz kompatybilność z prawie każdym zlewem.

Szklane blaty łazienkowe

Szklane blaty w łazience to wciąż jeszcze dosyć nieoczywisty wybór. Dodają nowoczesności każdej łazience. Największą zaletą tego typu blatów jest ich designerski wygląd. Są również odporne na plamy. Jednak utrzymanie ich w czystości może wymagać codziennych zabiegów np. konieczne jest wycieranie ich do sucha za każdym razem, gdy z nich skorzystamy. Niestety, mają również wady. Szkło, chociaż odporne na plamy, nie jest zbyt odporne na zarysowania.

Granitowe blaty łazienkowe

To najtrwalsze blaty z kamienia naturalnego, idealne do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Posiadają niewątpliwy styl, urok i elegancję. Są odporne na plamy, wilgoć i bardzo łatwe do czyszczenia. Z reguły objęte są wysoką gwarancją. Niestety ich koszt sprawia, że rozwiązanie to wciąż wybierają nieliczni. Należy jednak podkreślić, że granitowy blat do inwestycja na całe lata.

Wybierając blat do łazienki kierujemy się kilkoma podstawowymi kryteriami. Pierwszym z nich jest z pewnością trwałość i wytrzymałość danego materiału. Kolejnym jego łatwość czyszczenia. Nie chcemy przecież dodawać sobie niepotrzebnie pracy. Decydującym czynnikiem w wielu przypadkach jest cena. Koszt urządzenia całej łazienki jest niemały. Nic dziwnego, zatem, że szukamy oszczędności tam, gdzie są one możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *