Profesjonalne żywice poliuretanowe oraz ich zastosowanie

Na rynku obecne są różnego rodzaju żywice poliuretanowe, które od lat zdobywają coraz większą popularność. Nie da się ukryć, że jest to bardzo dobry materiał, który z powodzeniem wykorzystywany jest przy różnych projektach i urządzeniach. Dzisiaj pragniemy przybliżyć Ci nieco bardziej temat żywic poliuretanowych i omówić ich właściwości.

Feather Lite

Jest to pierwsza żywica, którą sobie omówimy. Ma ona bardzo mały ciężar właściwy, bowiem wynosi on tylko 0,67g/cm3 oraz jest lana. Warto wiedzieć, że jej składniki mieszane są w zależności od objętości 1A : 1B. Produkt, który powstaje w wyniku odlewania jest bardzo mocny i bez większych problemów można poddawać go ręcznej obróbce, takie jak frezowanie, wiercenie, szlifowanie, czy piłowanie. Co więcej, można go lakierować, czy barwić różnego rodzaju pigmentami. Z racji mniejszego ciężaru można uzyskać większą objętość niż przy standardowych żywicach lanych.

Smooth Cast Onyx

W tym wypadku mamy do czynienia z bezrtęciową żywicą, która zastyga bardzo szybko w temperaturze pokojowej. Powstaje wtedy naprawdę solidnej jakości plastik w kolorze czerni. ONYX jest mieszany w proporcjach 1A : 1B i oferuje bardzo małą lepkość, co też sprawia, że jest jak najłatwiejszy w użyciu. Należy także wspomnieć o wysokiej twardości Shore 80D.

Task

Są to stosunkowo wysokoudarowe specjalne żywice narzędziowe. Za sprawą tego, że mają małą lepkość, to bez większych problemów można z nich robić bardzo mocne odlewy, które mogą dawać termoplastyczne wrażenie. Żywice TASK stosowane są przy różnych częściach prototypów, jak również przy limitowanych produkcjach seryjnych. Dobra wiadomość jest taka, że można je zabarwiać pigmentami od producenta i dzięki temu uzyskiwać ciekawe warianty kolorystyczne.

Warto jest rozważyć wykorzystywanie poliuretanów w swoim biznesie, o ile oczywiście mogą Ci się realnie przydać. Jest to materiał bardzo lekki, a jednocześnie oferuje świetne właściwości pod względem wytrzymałości. Więcej szczegółowych danych można dowiedzieć się już bezpośrednio na stronach poszczególnych producentów. Tam wszystko jest bardzo szczegółowo pokazane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *