Organizacja przyjęcia komunijnego w domu – jak sobie z tym poradzić?

Niebawem szykuje się komunia Twojego dziecka? W takim razie warto jest przygotować się na niemałe wydatki. Niektórzy nawet porównują komunię dziecka do organizowania ślubu, bowiem tutaj koszty mogą również sięgać naprawdę monstrualnych rozmiarów. Zakup sukienki, wynajęcie restauracji, czy prezentów oraz dodatkowych atrakcji może słono kosztować i przyprawić o ból głowy rodziców. Podpowiadamy, w jaki sposób możesz zorganizować niezwykle przyjemne przyjęcie bez wydawania na to kroci.

Zorganizuj przyjęcie w domu

Od razu warto jest tutaj ustalić sobie góry limit wydatków, na które jesteś sobie w stanie pozwolić. Dzięki temu będzie jeszcze łatwiej zarządzać finansami przeznaczonymi na organizowanie tej uroczystości. Warto jest na samym początku sporządzić listę gości i należy przy tym pamiętać, że jeśli ktoś przyjeżdża z drugiego końca Polski, to wtedy należy zapewnić jej nocleg.

W kolejnym kroku nadszedł czas na ustalenie menu. Tutaj podkreślamy, że na pewno w zupełności wystarczy jeden ciepły posiłek, który będzie składał się z dwóch dań. Reszta może być na chłodno, niech będzie stale dostępna na stole. Można np. zdecydować się na kilka rodzajów sałatek, plastry szynki, pieczywo, jak również jakieś ciekawe przystawki.

Prezenty

Od kilku lat utarło się, że na komunię należy dawać pieniądze, bo tak robią wszyscy. Do tego dochodzi cała masa elektronicznych gadżetów typu telefony, komputery, czy tablety. Tymczasem prezent wcale nie musi nadszarpnąć zbyt mocno domowego budżetu. Najlepiej jest skupić się na marzeniach dziecka, które skrywa w sobie od dawna i jesteśmy głęboko przekonani, iż będzie mu się to bardziej podobało, niż najnowszy model telefonu, którego funkcji i tak nie będzie do końca rozumiał, czy też nie potrafił obsługiwać.

Takimi prezentami mogą być np. rowery, hulajnogi, akcesoria z ich ulubionych filmów, czy bajek, gry planszowe oraz wiele innych. Nie kosztuje to zbyt wiele, a może okazać się, że dziecko właśnie z takich prezentów będzie się za kilka dni cieszyć najbardziej.

Jak widzisz, wcale nie jest konieczne wydawanie kilkunastu tysięcy złotych na organizowanie tego typu uroczystości, wystarczy tylko na spokojnie pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *