Lista pytań, jakie warto zadać fotografowi ślubnemu?

Najczęściej przy organizacji wesela pracuje dla nas kilku usługodawców: właściciel sali weselnej lub menadżer hotelu, stylistka fryzur, dekoratorka, florystka, makijażystka, zespół weselny. Oczywiste jest to, że z każdą z tych osób omawia się wszelkie szczegóły dotyczące wesela. Chodzi w końcu o wygląd sali, dekoracje na stołach, makijaż ślubny czy repertuar muzyczny. Do listy spotkań warto też dopisać spotkanie z fotografem ślubnym. Dlaczego to jest tak istotne? Otóż fotograf ślubny jest z młodą parą podczas całej uroczystości, od przygotowań w domu po krojenie tortu. Jeśli dobrze wybierzemy będzie to zawodowiec, który zna się na swojej pracy, jednak nie potrafi czytać w myślach. Gwarancją udanej współpracy z fotografem będzie zatem spotkanie i omówienie wszelkich szczegółów. Podpowiadamy, o co warto go zapytać.

Dopracowana umowa i wyjaśnienie wszelkich szczegółów są niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się idealnymi zdjęciami. Pamiętajmy, że profesjonalne studio fotograficzne, jak kieleckie Dwie Wieże https://dwiewieze.pl/ udzieli nam wyczerpującej odpowiedzi na każde z postawionych pytań. Jest to normalna rozmowa z klientem i nie powinniśmy bać się dopytywać o szczegóły. Tak też poznamy profesjonalistę, który nie będzie wykręcał się od jasnej i sprecyzowanej umowy.

Pytania określające nasze zlecenie

Jak długo działasz na rynku? Jak możesz opisać swój styl? W jakich godzinach pracujecie w dniu ślubu i wesela oraz na jakim obszarze wykonujecie zlecenia? Czy wykonujecie sesje ślubne za granicą? Czy możemy spotkać się przed ślubem? Co dokładnie zawiera wasza oferta? Jak wyglądają zapisy umowy i czy można je zmieniać? Kto będzie fotografował nasze wesele? Ile wesel studio fotograficzne obsługuje w trakcie jednego weekendu a ile rocznie? Co się dzieje, jeśli dana osoba nie będzie mogła wykonać zlecenia? Co w sytuacji, gdy aparat fotografa ulegnie awarii? Czy posiadacie licencje, która upoważnia was do fotografowania ceremonii ślubnej w kościele? Jak fotograf zamierza się ubrać? Jak nasze zdjęcia zostają zabezpieczone przed ich utratą? Czy można zobaczyć pełen reportaż z jednego ze ślubów, jakie studio fotografowało?

Pytania dotyczące otrzymanych zdjęć

Ile będziemy czekać na zdjęcia? Jak wyglądają gotowe fotoksiążki? Kto wybiera zdjęcia do albumu? Czy oddane fotografie będą kolorowe, czy czarno-białe? Ile zdjęć łącznie otrzymamy? W jakiej formie otrzymamy fotografie? Czy oferujecie odbitki, albumy? Jak wygląda kwestia płatności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *