Lampy ogrodowe, a bezpieczeństwo

Przy doborze lamp ogrodowych, ważną sprawą jest tak zwana klasa ochronności oprawy, której odpowiedni dobór jest niezbędny do tego, aby wybrane lampy ogrodowe nadawały się do użytku zgodnego z zamierzeniem.

Lampy ogrodowe, a bezpieczeństwo

Pomocnym jest tutaj tak zwany wskaźnik IP, który określa stopień ochrony. Składa się z dwóch cyfr. Pierwsza (zakres od zera do sześciu) określa stopień ochrony przed ciałami stałymi, druga (zakres od zera do dziewięciu) przed wpływem wody i wilgoci. Cyfra zero oznacza całkowity brak ochrony. W przypadku lamp ogrodowych IP powinno wnosić czterdzieści cztery lub więcej, co zapewni bezpieczeństwo lampy przy różnych warunkach atmosferycznych. IP tej wysokości powinno dotyczyć swoistej oprawy, złączek, ale także przewodów zastosowanych do podłączenia. Dokonując zakupu lamp ogrodowych warto zastanowić się, przez jaką część doby będziemy z nich korzystać, co ma być oświetlone oraz jakiej barwy światło wybrane przez nas lampy ogrodowe mają emitować, która będzie odpowiednia dla charakteru naszego ogrodu. W związku, z czym oświetlenie ogrodowe to sprawa bez wątpienia nowoczesna. Zaznacza się również, że aspekt oświetlenia ogrodowego jest zarówno istotny dla młodych, jak i starszych już osób.

Podsumowując bezpieczeństwo każdego z nas jest bardzo ważne. Dotyczy to również oświetlenia w naszym ogrodzie, które powinno być stworzone według określonych zasad. W powyższym artykule ukazano, że bardzo istotny w tej kwestii jest wskaźnik IP. Warto więc przybliżyć sobie jego zastosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *