Dlaczego podróż do Krakowa to dobry pomysł?

Zamek Królewski na Wawelu, imponująca Bazylika Mariacka oraz Rynek Główny, który może śmiało konkurować z najpiękniejszymi rynkami europejskich miast to oczywiste atrakcje Krakowa, przyciągające tutaj tłumy turystów, ale z pewnością niejedyne. Z jakich powodów jeszcze warto odwiedzić Kraków?

Różnorodność stylów architektonicznych i rozległe, dobrze zachowane historyczne centrum miasta czynią Kraków doskonałym miejscem dla wszystkich miłośników architektury! Średniowieczne, gotyckie, renesansowe, klasycystyczne i secesyjne budowle Krakowa czekają na ciekawskich podróżników, by całkowicie ich zafascynować i zainspirować. Dzięki malowniczym starym ulicom, bogatej żydowskiej historii i bogatemu życiu nocnemu żydowska dzielnica Krakowa – Kazimierz — jest jedną z głównych atrakcji miasta.

Niesamowite miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się tak blisko Krakowa, że grzechem byłoby go nie odwiedzić. Kopalni Soli w Wieliczce, bo o niej mowa, otwarta została w XIII i działa do dziś. Szczyci się licznymi podziemnymi przejściami, wspaniałą kaplicą i podziemnym jeziorem. To zaledwie 30 minut drogi od Krakowa, więc, zamiast przeglądać hotele w Krakowie, warto zainteresować się noclegiem w tej podkrakowskiej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *